Starzenie się włosów – jak sobie z nim poradzić?Czy skóra głowy może się starzeć? Czym są wolne rodniki? Dlaczego przyczyniają się do wypadania włosów? I jak możemy temu zaradzić? Wyjaśnia Karolina Marcinkowska – trycholog marki NIOXIN. 


Czy wolne rodniki mogą mieć wpływ na przerzedzanie się włosów?
Starzenie się organizmu jest związane z destrukcyjnym działaniem wolnych rodnikow, nieustannie produkowanych w wyniku procesów utleniania. Wolne rodniki uszkadzają składniki komórkowe, co w istotny sposób przyczynia się do pogarszania środowiska skóry głowy. Dodatkowo proces ten znacząco przyśpiesza działanie zewnętrznych czynników środowiskowych, szczególnie promieniowania UV, dymu tytoniowego i toksyn. Na twarzy zjawisko to uwidacznia się w postaci zmarszczek i przebarwień, w przypadku włosów skutkuje ich utratą i przerzedzaniem. Jak możemy powstrzymać ten proces? Odpowiedzią jest preparat Night Density Rescue, który w nowatorski sposób neutralizuje wolne rodniki na skórze głowy, dzięki czemu redukuje wypadanie włosów.
Dlaczego nocą organizm regeneruje się szybciej?
Sen umożliwia regenerację metaboliczną organizmu oraz odgrywa ogromną rolę w jego rozwoju. Podczas snu wydziela się niezbędny dla naszego ustroju hormon wzrostu. Zawiaduje on nie tylko wspominanym wzrostem, ale również zasadniczo wpływa na regenerację komórek oraz umożliwia ich wymianę na zupełnie nowe, nieuszkodzone komórki. W trakcie snu spowolniony zostaje metabolizm, nie wydzielane są hormony stresu: kortyzol i katecholaminy, co znacząco zwiększa potencjał odnowy komórkowej. Właśnie tę efektywność w zakresie nocnej regeneracji i odbudowy komórkowej wykorzystuje serum Night Density Rescue.
Jakich efektów możemy oczekiwać po kuracji serum NIOXIN Density Rescue
Badania kliniczne udowodniły, że Night Density Rescue wspiera gęstość włosów, redukując ich wypadanie związane z utlenianiem skóry głowy i oddziałuje zgodnie z naturalnym rytmem procesu regeneracji komórek w naszym organizmie. Opatentowany składnik Nioxydine 24, zawarty w preparacie, to kompozycja przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki na powierzchni skóry głowy, a tym samym znacząco ograniczają wypadanie włosów. Ponadto, kompozycja biotyny, kofeiny i wyciągu z imbiru stymuluje wzrost nowych włosów. Preparat sprawia, iż cienkie, osłabione i przerzedzone włosy stają się odbudowane. 81% osób stwierdziło, że ich włosy są mocniejsze i wyglądają na grubsze oraz dzień po dniu stają się bardziej podatne na układanie.
Czy samo serum wystarczy, aby poprawić kondycję włosów?
W procesie terapii trychologicznej niezmiernie ważne jest odpowiednie przygotowanie środowiska skóry głowy do aplikacji aktywnych preparatów. Takie możliwości zapewnia regularne wykonywanie zabiegu dermabrazji i stosowanie zestawu z 3-etapowym systemem NIOXIN w połączeniu z preparatem Night Density Rescue. Ten innowacyjny program pielęgnacyjny na dzień i na noc to gwarancja zdrowszych, grubszych i bujniejszych włosów.
Czy wypadanie włosów może być efektem starzenia się skóry głowy?
Wypadanie włosów jak najbardziej odzwierciedla stan naszego organizmu, szczególnie w procesie jego starzenia. Wraz z wiekiem włosy stają się cieńsze, bardziej łamliwe, wolniej rosną i nadmiernie wypadają, są również mniej podatne na układanie i modelowanie. Dlatego warto działać przeciwstarzeniowo nie tylko w miejscach, gdzie dostrzegamy oznaki upływu czasu w postaci zmarszczek czy utraty jędrności. Skóra głowy także wymaga intensywnej i specjalistycznej pielęgnacji w tym zakresie. Idealnym rozwiązaniem jest Night Density Rescue, który odmładza ten bardzo wymagający obszar i stymuluje gęstość włosów. Produkt redukuje wypadanie włosów związanych z procesem utleniania, który zachodzi na powierzchni skóry głowy.
Ile powinna trwać kuracja?
Aby zaobserwować widoczne rezultaty kuracja produktem Night Density Rescue powinna trwać minimum 3 miesiące. Niemniej jednak, czas jej trwania maożna indywidualnie wydłużyć względem problemów owłosionej skóry głowy.

Komentarze